Hva
|
Innhold
|
Tid
|
Metode
|
Hvorfor
|
OPPVARMING
|
-
10 min rolig
jogg
-
Lett uttøyning
av sentrale muskelgrupper
|
15 min
|
Apemetoden/forklare-metoden
|
Øke fysisk
og psykisk prestasjonsevne
Øke
motivasjon
Forebygges
skader
|
HOVEDDEL
|
·
Spenst i
motbakke:
-
Spretten skigang
-
Harehopp
·
Korte bakkeløp
(ca. 40m) i par
·
Stafett: 3
runder.
1.
runde 20m
2.
runde 40m
3.
runde 60m
·
Hauk og due 2
runder
·
Skiteknikk med
fokus på balanse og rytme i sirkel
|
15 min
5 min
10 min
10 min
5 min
|
Vise-forklare metoden
|
Forbedre spenst og hurtighet
|
AVSLUTNING
Uttøyning
|
Rolig jogg 5
min + uttøyning av sentrale muskelgrupper
|
10 min
|
Apemetoden/forklare-metoden
|
Tøye på
musklene som var sentrale i hoveddelen.
Lære seg
øvelser og rutiner for å unngå skader og holde bevegeligheten i leddene oppe.
|
Oppsummering
|
2 min
|
Plenum
|
Oppsummere
og gjenta viktige punkter av det som vi har gjort / gi ros/ motivere
|
Økta gikk bra. Fikk gjennomført økta og de øvelsene vi hadde planlagt. Barna var motiverte og flinke til å lytte når det skulle gis beskjeder. Vi fordelte ansvaret slik at jeg viste øvelsene mens Sigurd forklarte. Organiseringen gikk bra og det oppstod ingen problemer underveis.
SvarSlettFlott. Dere fordeler ansvaret. Husk å være tydelig på hva som skal være rolig og hva som skal være med høy intensitet.
SlettGjennomføringen av økta gikk som planlagt. Litt i underkant av 20 stk møtte opp på trening, og organiseringen gikk stort sett veldig greit. Vi holdt på fram til 19:15. Vi bestemte oss for at jeg skulle ha hovedansvaret for forklaringen denne økta, mens Sverre viste øvelsene.
SvarSlettFlott. Husk under oppvarming og evt nedløp av dere bruker en foran og en bak. På den måten styrer dere gruppa.
SlettMeget god gjennomføring av økta. Deltakerne responderte bra på øvelsene underveis. Dere jobbet bra med å motivere og rettlede under de enkelte øvelsene.
SvarSlettEtter hvert som de blir litt varme i trøya, må dere balansere tilbakemeldingene mer.
Flott gjennomføring.